Diş Ağrısına Ne İyi Gelir ?

Diş ağrısına ne iyi gelir sorusu en çok merak edilen konulardandır. İlk olarak rahatsızlığın neden dolayı olduğunu anlamak önemlidir. Buradan yola çıkarak, diş ağrısını geçirmek için çok iyi bir yol izlemek gerekmektedir. Aşağıda bulunan yöntemleri takip ederek ağrınızı bir nebze de olsa hafifletebilirsiniz.

Diş Ağrısı

Diş ağrısı çok sık bir şekilde görülen bir sağlık problemidir. Hemen hemen herkeste belli sürelerde kendini gösteren diş ağrısı, bazen çok çekilmez bir hal almaktadır. Bundan dolayı da diş ağrısı çeken kişiler, diş ağrısına ne iyi gelir sorusunun cevabını çoğu zaman bulamamaktadırlar. Birçok sebepten dolayı olan diş ağrısı probleminin en büyük sebebi, dişlerin düzenli olarak bakımının yapılmamasıdır. Peki, bu diş ağrısının çözümü nedir? Diş ağrısına ne iyi gelir? Gelin hep birlikte buna göz atalım.

Diş Ağrısına Ne İyi Gelir?

Birçok kişinin diş ağrısı için kullandığı ilk şey tuzlu su ile ağız çalkalama yöntemidir. Tuzlu su aynı zamanda güçlü ve doğal bir dezenfektan olarak karşımıza çıkmaktadır. Dişlerin arasında sıkışa yemek parçalarını yumuşatarak diş ağrısına iyi gelmektedir. Ayrıca ağız içinde yer alan yaraları da büyük ölçüde iyileştirmektedir.

diş ağrısına ne iyi gelir

Diş ağrısına iyi gelen bir diğer yol ise sarımsaktır. Sarımsak, tarihler boyunca tıp alanında sıklıkla kullanılmıştır. Sarımsak özellikle ağrı kesici yapısından dolayı, diş ağrısına doğrudan etki etmektedir. Diş taşı ve diş plaklarına neden olan zararlı bakterileri öldürmektedir. Sarımsağı, yumuşayana kadar ezdikten sonra, içine bir miktar tuz koyun. Sonra yaptığınız bu karışımı diş ağrısı çekilen yere koyun. Bu sayede sarımsağın diş ağrınıza iyi geleceğini göreceksiniz. Ayrıca sarımsak çiğnemek de diş ağrısına iyi gelmektedir.

Diş Ağrısına İyi Gelen Diğer Yöntemler

Diş ağrısına iyi gelen bir diğer yol ise karanfildir. Karanfilin, eski insanlar tarafından diş ağrısının tedavisi için kullanıldığı bilinmektedir. Bunun sebebi karanfilin, diş ağrısını etkili şekilde uyuşturması ve iltihabı yok etmesinden dolayıdır. Özellikle de karanfilden yapılmış olan karanfil yağı, içerisinden bol miktarda öjenol maddesini içermektedir. Karanfil yağını bir pamuğun üzerine iyice döktükten sonra, ağrıyan dişinizin üzerinde biraz beklettiğiniz zaman göreceksiniz ki, diş ağrınız kısa süre için geçecektir. Bu yöntemi günce üç kez tekrarlamak yeterlidir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir