Özgün İçerik Nasıl Yazılmalıdır ?

Günümüzde artan dijitalleşme ve teknolojik yönelimlerin neticesinde insanlar artık içeriklerini pazarlamaya ya da içerikleri üzerinden bilgiler vermektedir. Bu anlamda içeriklerin daha düzgün ve kurallara uygun biçimde yazılması da son derece önemlidir. İnternet üzerinde binlerce internet sitesi içinde binlerce içerik mevcuttur. Bu içeriklerin Google tarafından daha fazla yakalanması ve neticesinde içeriklerin üst sıralarda yer alarak daha fazla kişiye ulaşması açısından içeriklerin belli kurallara göre yazılması gereklidir. Bu anlamda özgün içerik oldukça önemlidir. Çünkü içerikler ne kadar özgünse o kadar daha net ve ulaşılması kolay olur.

Özgün İçerik Neden Önemlidir?

Özgün içerik, içerikteki kelimelerin, cümlelerin başka içeriklerde yer alan kelime ya da cümlelerden olduğu gibi alınmadan tamamen yazarın kendisinden ürettiği içerik türüdür. Bu anlamda içeriklerin Google tarafından daha çok desteklendiğini, daha çok indekslenerek yukarılara çıktığını söylemek de mümkündür. Google, kopya ile oluşturulan içerikleri anında tespit ettiği gibi yukarı çıkarma noktasında da sorunlar yaşatabilir. Bu anlamda siz de içeriklerinizi oluştururken kopyadan olabildiğince kaçınmalı ve tamamen kendiniz üretmelisiniz. Aksi taktirde sizin de içerikleriniz Google tarafından indekslenemez olup insanların bu içerik ya da içeriklere ulaşması da zor olur.

özgün içerik nasıl yazılır?

Özgün İçerik Yazma Adımları

Özgün içerik hazırlarken öncelikle yazı başlığınızı, konunuzu belirlemenizde fayda var. Ardından ise yazı başlığınız ile alakalı olarak araştırmalarınızı gerçekleştirebilir ve alt başlıkları da başlığa uygun biçimde düzenleyebilirsiniz. Başlıkları belirledikten sonra illa ki internetten araştırmalar da yapabilirsiniz. Ancak internet üzerinde yer alan sitelerdeki içeriklerden alıntı yapmamanız önemlidir. Cümleleri gerek kendinize uygun biçimde değiştirip yazabilir gerekse de hiç bakmadan tamamen kendi aklınız ile geliştirdiğiniz cümleleri içeriğinize ekleyebilirsiniz.

İçeriğinizi bu belirlediğiniz başlıklar altında özgün biçimde oluşturduğunuz zaman göreceksiniz ki kısa zaman içerisinde içerik Google tarafından indekslenmiş olup ilk sıralara doğru da çıkma eğilimine girmiştir. Böylesi kolay ve pratik yöntem sayesinde içeriklerinizin daha fazla kişi tarafından okunmasını sağlayabilir ve neticesinde daha fazla trafik alarak verimli bir içerik yazma süreci geçirebilirsiniz.

Konu hakkında sormak istediğiniz sorular olursa, yorum olarak belirtebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir